Skontaktuj się z nami: 22 219 62 25 | Email
 
Strona Główna > Blog Biuranet.pl > Wybór najlepszej powierzchni biurowej... : Biuranet.pl
 
Wybór najlepszej powierzchni biurowej dla startupu
07.11.2014, Biuranet.pl
Znalezienie odpowiedniej powierzchni biurowej może być jednym z większych wyzwań dla każdej firmy, jednak problem ten wydaje się być dużo większy w przypadku młodych, dopiero rozwijających się firm i startupów.
news photo
Właściciele z zasady preferują kilkuletnie umowy najmu, co nie sprzyja młodym przedsiębiorstwom. Większość świeżo założonych firm i startupów, które dopiero co zakończyły swoją fazę startupową i pracę w biurze coworkingowym nie wie, jak będzie się im wiodło i ilu będą miały pracowników za pół roku, nie mówiąc już o perspektywie pięciu lat do przodu.

A zatem co powinien zrobić świeżo upieczony właściciel takiej firmy?  Na szczęście ma do wyboru kilka opcji, a kluczem do sukcesu jest znalezienie biura najlepiej dostosowanego do konkretnej sytuacji jego firmy. Czy potrzebuje biura zapewniającego spokój, czy może bardziej otwartego środowiska sprzyjającego współpracy? Czy bezpieczniej będzie podpisać długoterminową umowę najmu, czy raczej powinien rozważyć umowę podnajmu?

Zawsze pojawią się wątpliwości i w zależności od rozwoju firmy trzeba być gotowym na dostosowanie biura do strategii biznesowej firmy.

Zobacz : Powierzchnie biurowe warszawa

Myśląc o powierzchni biurowej należy rozważyć następujące czynniki:

Czas. Zwłaszcza w przypadku młodszych i mniejszych firm należy upewnić się, że nie wpakujemy się w umowę najmu na dłużej, niż jest to konieczne. Firma może mieć w danym momencie zaledwie 5 pracowników, ale za rok może mieć 50. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie należy podpisywać umowy najmu nie współgrającej z długoterminowym biznes planem firmy.

Pytaj i upewnij się, że rozważyłeś wszystkie opcje. Rozwiązania takie jak podnajem mogą lepiej wpasować się w ramy czasowe twojego przedsięwzięcia i dadzą ci większą elastyczność, ale związane są z nimi też dodatkowe czynniki, takie jak zgoda głównego właściciela biura, które mogą zawęzić dostępne opcje. Upewnij się, że wybrane rozwiązanie spełnia lub będzie spełniać twoje oczekiwania czasowe.

Cena. Określając sumę, którą jesteś gotowy przeznaczyć  na wynajem, nie obliczaj kwoty przeznaczonej na jednego pracownika, a skup się raczej na wyznaczeniu miesięcznej ceny, jaką jesteś gotowy zapłacić za przestrzeń dla twojego zespołu. I nie zapomnij uwzględnić również ukrytych kosztów, takich jak media, meble i inne koszty biurowe.

Pamiętaj o tym, że szereg czynników -- w szczególności cena, dostępność i różnorodność powierzchni biurowej dostępnej na rynku -- będzie zmiennych, w zależności od lokalizacji, w której prowadzisz poszukiwania. Jednakże, niezależnie od lokalizacji, należy zacząć planowanie przynajmniej trzy do czterech miesięcy przed podjęciem decyzji.

Znalezienie odpowiedniego biura nie jest prostym zadaniem i należy przeznaczyć spore nakłady czasu i środków na to, by znaleźć najlepszą przestrzeń dla swojej firmy.

Zobacz : Biura do wynajęcia dla startupu

Układ pomieszczeń. Jeśli Wasza firma zajmuje się tworzeniem technologii lub wymaga od pracowników kreatywności, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie przestrzeń typu open space, gdzie pomysły pojawiają się w wyniku współpracy wielu osób. Z drugiej strony, jeśli jesteś właścicielem małej kancelarii prawdopodobnie będziesz potrzebował bardziej zamkniętej przestrzeni. Klienci lubią omawiać poufne kwestie za zamkniętymi drzwiami.

Upewnij się, że układ pomieszczeń, jaki wybierzesz, będzie sprzyjał pracy w nim wykonywanej. Rozważ także rozwiązania oferujące wspólne sale konferencyjne i pomieszczenia kuchenne. Jeśli twoi pracownicy będą dobrze się czuli w takim biurze, możesz poszukać podobnie myślących firm, które wyznają podobne wartości albo prowadzą działania w zakresie będącym uzupełnieniem oferty Twojej firmy.

Wyposażenie. Wyposażenie może tworzyć lub dzielić przestrzeń biurową, więc upewnij się, że dana lokalizacja spełnia Twoje potrzeby. Czy biuro posiada salę konferencyjną? Czy kuchnia spełnia Twoje oczekiwania i czy Twoi pracownicy będą mogli w okolicy zaopatrzyć się w jedzenie? Czy toalety są sprawne? Czy jest wystarczająco dużo gniazdek, do których będzie można podłączyć sprzęt? Jaki jest współczynnik miejsc parkingowych?

Sporządź dwie listy: jedną z wyposażeniem, którego Twoja firma potrzebuje oraz drugą – z wyposażeniem, które chciałbyś mieć. Wykorzystaj obie w swoich poszukiwaniach. Będzie to pomocne, jeśli będziesz musiał wybierać pomiędzy w pełni wyposażoną kuchnią, a piaszczystym boiskiem do siatkówki.
Biuranet.pl

Biuranet.pl to wyszukiwarka powierzchni biurowych do wynajęcia. Od 2006 r. Biuranet.pl zajmuje pierwsze miejsce wśród portali internetowych promujących wynajem nieruchomości biurowych w Polsce. Biuranet.pl to najbardziej kompletny, najbardziej wydajny i najszybszy sposób na znalezienie biura do wynajęcia w Polsce.
Zobacz inne wiadomości z tej firmy
Przeczytaj również
news photo
21.01.2016
Biuranet, nr 1 wśród polskich stron z ogłoszeniami o biurach do wynajęcia, z dumą prezentuje swą nową stronę internetową Biuradowynajecia.com. Jest to nowa strona z geolokalizowanymi ogłoszeniami, która oferuje firmom jeszcze prostszą, bardziej intuicyjną i szybszą nawigację. więcej »
Szukasz biura do wynajęcia ?

    Aby uzyskać informacje na temat cen, dostępności oraz możliwości obejrzenia:

    Zadzwoń pod numer:
    22 219 62 25

    Napisz do nas:
    kontakt@biuranet.pl


Biuranet poleca:
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
www.biuradowynajecia.com
Biura Silesia Star
Biura do wynajęcia Silesia Star
(w centrum Katowic)
www.silesiastar.pl
Biura do wynajęcia Warszawa
Nowoczesne biura do wynajęcia w
Warszawie. Od 7m2 do 200m2.
www.ibiuradowynajecia.pl
Biura serwisowane
Znajdź idealne biuro serwisowane
do wynajęcia (bez prowizji)
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj