Skontaktuj się z nami: 22 219 62 25 | Email
» Biura bez prowizji. Skontaktuj się z nami:
694 135 827
22 219 62 25
kontakt@biuranet.pl

Zastrzeżenia prawne:

BIURANET.pl,
Ul. Domaniewska 39 A,
02-672 Warszawa

KRS 0000245692
NIP 525-23-50-883
wysokość kapitału zakład. 50.000 pln
 
Strona Główna > Wiadomości > Biuro to komunikacyjne centrum
 
Biuro to komunikacyjne centrum
20.01.2015
Open space podzielony na małe boxy z niewielkim biurkiem i komputerem odchodzi do lamusa. Współczesne biuro to komunikacyjne centrum, które wciąż się zmienia – tak jak potrzeby pracowników.
news photo
Projektanci przestrzeni biurowych wdrażają nowe trendy w projekty aranżacji miejsca pracy. Wizje biura przyszłości określają już nie tylko pracodawcy wymagający odpowiednich standardów pracy i przebiegu procesu twórczego, ale przede wszystkim pracownicy. To oni są obecnie w centrum zainteresowania i w ich opinie projektanci wsłuchują się najczęściej.

Na rynku już pojawiają się rozwiązania technologiczne i przykłady projektów biur, które nastawione są przede wszystkim na pracownika, jego zdrowie, komfort i pobudzanie kreatywności. - Wykwalifikowany manager już nie potrzebuje przestronnego gabinetu z witrynką na swoje trofea. Dostęp online do zasobów firmy i mnogość procesów, w których uczestniczy powodują, że jego obecność w biurze często jest sporadyczna. Przychodząc do pracy wystarczy wiec, że skorzysta z inteligentnego biurka, które automatycznie dopasuje szereg parametrów do jego indywidualnych preferencji i pozwoli na dostęp do odpowiednich danych w systemie komputerowym. – komentuje Darius Urlakis, Brand Manager ROL Ergo, producent iDrive, stelaża do inteligentnego biurka.

Spotkajmy się w kuchni
Biuro przyszłości to miejsce bardzo zróżnicowane i dopasowane do aktywności pracownika (tzw. Activity Based Office). W ciągu dnia zwykle przez jakiś czas jest konieczność pracy w miejscu wymagającym wyciszenia i koncentracji, jest też potrzeba interakcji z innymi pracownikami, krótkich odpraw z całym zespołem, spotkań zewnętrznych, a także spożycia posiłku. Z pewnością przyda się także przestrzeń pobudzająca kreatywność. Jeśli bazą do tego wszystkiego ma być biuro, to jego przestrzeń powinna być niezwykle ergonomiczna. Biurka z regulacją wysokości, aż do pozycji pracy na stojąco, oświetlenie dopasowane do rodzaju pracy oraz zamienne miejsca pracy to tylko kilka przykładów podstawowych rozwiązań, które projektanci biur już wykorzystują w swoich aranżacjach.

Z badań przeprowadzonych przez ROL Ergo wśród architektów przestrzeni biurowej wynika, że ponad 50% z nich wykorzystuje minimum 3 rozwiązania oparte na ergonomii. Zyskują na znaczeniu też te miejsca w biurze, które sprzyjają spontanicznym spotkaniom, a dzięki temu nieformalnym rozmowom, które często też prowadzą do powstawania nowych, twórczych rozwiązań. Zwykłe spotkanie w biurowej kuchni może być początkiem ważnego dla firmy projektu, o czym pamiętają też projektanci tworząc przestrzeń wspólną dla pracowników.

Jak informatyk z marketingowcem
W projektowaniu przestrzeni biurowej należy wziąć pod uwagę charakter wykonywanej pracy przez różne osoby. Rzadko się zdarza, że biuro ma charakter jednorodny. Analitycy, handlowcy, informatycy i osoby z działu marketingu mają inne potrzeby wynikające z codziennych obowiązków, ale często funkcjonują w ramach jednego biura. Należy to uwzględnić planując przestrzeń dedykowaną do ich pracy osobistej.

Coraz częściej jednak tworzy się zespoły projektowe, które pracując wspólnie (czasem w jednym pokoju) lub w bezpośrednim sąsiedztwie tworzą własne reguły kooperacji. - Takie zespoły nastawione na realizację konkretnego projektu. Czasem potrzebują krótkich spotkań w szerszym gronie, a innym razem pracy indywidualnej. Biuro musi być na to gotowe. Dlatego w nowych projektach aranżacyjnych stawiamy nacisk na możliwość szybkiej Re-aranżacji przestrzeni - zgodnie z zapotrzebowaniem pracowników w danym momencie. Stoliki mają małe kółka, możliwość rozkładania i podnoszenia. Wszystko służy także inspiracji i pobudzaniu kreatywności zespołu. - powiedział …architekt przestrzenie biurowych.

Koncepcja Activity Based Office to odejście od przywiązania pracownika do konkretnego miejsca pracy i biurka. Swoje obowiązki wykonuje się tam, gdzie akurat w danej chwili jest to potrzebne i wygodne dla pracownika. W wielu przypadkach pracodawca jest otwarty nawet na częściowe wykonywanie pracy w domu, choć z tego powodu z pewnością biura nie znikną. Są one potrzebne właśnie choćby do generowania interakcji między pracownikami, organizacji bezpośrednich spotkań i wymiany idei.
Przeczytaj również
news photo
21.08.2017
I połowa 2017 roku przyniosła w Stolicy Dolnego Śląska kontynuację pozytywnych trendów z 2016 roku, który okazał się rekordowy pod względem popytu i nowej podaży. Sytuację na rynku nieruchomości we Wrocławiu komentują eksperci Knight Frank. więcej »
Szukasz biura do wynajęcia ?

    Aby uzyskać informacje na temat cen, dostępności oraz możliwości obejrzenia:

    Zadzwoń pod numer:
    22 219 62 25

    Napisz do nas:
    kontakt@biuranet.pl


Biuranet poleca:
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
www.biuradowynajecia.com
Biura Silesia Star
Biura do wynajęcia Silesia Star
(w centrum Katowic)
www.silesiastar.pl
Biura do wynajęcia Warszawa
Nowoczesne biura do wynajęcia w
Warszawie. Od 7m2 do 200m2.
www.ibiuradowynajecia.pl
Biura serwisowane
Znajdź idealne biuro serwisowane
do wynajęcia (bez prowizji)
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj