Skontaktuj się z nami: 22 219 62 25 | Email
 
Strona Główna > Blog Biuranet.pl > Znajdź powierzchnię biurową do... : Biuranet.pl
 
Znajdź powierzchnię biurową do wynajęcia: dlaczego Twój agent ds. wynajmu jest Twoim najlepszym kolegą
16.02.2015, Biuranet.pl
Podczas poszukiwania pomieszczenia biurowego do wynajęcia, znalezienie agenta, z którym można współpracować jest niezwykle istotne.
news photo
Na rynku jest  wielu agentów, reprezentujących zarówno wielkie agencje o globalnym zasięgu jak i tych reprezentujących małe agencje skupiające się na lokalnym rynku. Bez względu na to, dla kogo pracują, Tobie potrzeby jest agent, z którym będziesz w stałym kontakcie i który będzie Cię o wszystkim informował na bieżąco. Istotnym jest również, aby oferował Ci jak najwięcej opcji, odpowiadających Twoim wymaganiom względem szukanego biura. Najważniejszym jest jednak, by Twój agent był skłonny zawsze być krok do przodu w trakcie poszukiwania Twojej powierzchni biurowej.

Oto trzy ważne powody, dla których znalezienie odpowiedniego agenta ds. wynajmu jest (prawie) tak ważne, jak znalezienie samej powierzchni biurowej.

1. Doświadczenie jest najważniejsze

Jeżeli chodzi o znalezienie agenta gotowego do współpracy, to naprawdę jest w czym wybierać. Co chwila pojawiają się nowe agencje, które twierdzą, że są nowymi „leaderami na rynku”. Jednak najlepszym sposobem, by znaleźć się w dobrych rękach, jest przeanalizowanie doświadczenia agenta, dokładnie tak jak przy poszukiwaniu nowego dostawcy, bądź przy zatrudnianiu nowego członka zespołu do swojej organizacji.

Szukaj wśród agentów mających już doświadczenie, które możesz wykorzystać w swoim przedsięwzięciu. Dobry agent nie tylko będzie trzymał rękę na pulsie i pilnował, gdzie kończy się właśnie umowa najmu, a gdzie nowe nieruchomości wchodzą na rynek, ale także będzie mógł Ci pomóc podczas negocjacji dotyczących wynajmu i przejrzy to, co w umowie jest zapisane drobnym druczkiem.

2. Czas jest wszystkim

Zbyt często zdarza się, że właśnie ominęło Cię doskonałe pomieszczenie biurowe, bo „zostało już komuś wynajęte tydzień temu”. Tego bardzo frustrującego dla obu stron scenariusza można łatwo uniknąć.

Upewnij się, że gdy tylko znajdziesz się na rynku w poszukiwaniu nowego pomieszczenia biurowego, wystarczająco wcześnie zawiadomisz swojego agenta. To pozwoli mu działać z wyprzedzeniem raczej niż po czasie, by zapewnić Ci najlepszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb w najlepszej cenie.

Ogólną praktyczną zasadą podczas poszukiwania nowego biura jest przeznaczenie około 3-4 miesięcy na szukanie małej powierzchni (poniżej 500 m2) i do 6 miesięcy na szukanie większej powierzchni. Podsumowując, im więcej czasu przeznaczysz na poszukiwanie, tym więcej będzie opcji, z których będzie można wybierać.

3. Znaj swoje potrzeby

Odpowiedni agent upewni się, że zna Twoje potrzeby jak własną kieszeń, rozumiejąc, czym dokładnie charakteryzuje się szukana przez ciebie nieruchomość. Doprecyzuj swój budżet, pożądane wyposażenie, miejsce i wszystkie inne nienegocjowalne kwestie, takie jak dostęp do transportu, parking lub inne udogodnienia. Ustalając te podstawowe zasady od razu, odkryjesz, że zarówno Ty jak i Twój agent jesteście tego samego zdania, jeżeli chodzi o zarządzanie Twoimi oczekiwaniami.

Kolejną kluczową zaletą uzgadniania potrzeb i posiadania wspólnego porozumienia jest zaoszczędzony czas – dzięki temu oglądane przez Ciebie nieruchomości będą odpowiadały Twoim potrzebom. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz jest łażenie po mieście i oglądanie budynków, w których nie wyobrażasz sobie ani siebie, ani swojej firmy. Odrzucenie nieruchomości, które Cię nie ciekawią da Ci więcej czasu by skupić się na tych, które cię interesują. Jeżeli znajdziesz idealną nieruchomość, przeprowadzka nastąpi szybciej, oszczędzając Ci tym samym pieniędzy.

Pamiętaj tylko, że twój agent ds. wynajmu jest ekspertem w swojej dziedzinie i powinien stać się Twoim doradcą i źródłem informacji we wszystkich sprawach związanych z nieruchomościami. Nie wahaj się korzystać z jego wsparcia i proś swojego agenta o poradę na każdym kroku.
Pozyskanie agenta, któremu możesz ufać i z którym dobrze się pracuje, powinno przypominać koleżeńską współpracę. Gdy transakcja przebiega gładko i bez żadnych kłopotów, korzystają na tym obie strony.

> Kliknij tutaj, by znaleźć agenta (spośród listy na Biuranet.pl)
> Kliknij tutaj, by wyszukać powierzchnię biurową do wynajęcia


 
Biuranet.pl

Biuranet.pl to wyszukiwarka powierzchni biurowych do wynajęcia. Od 2006 r. Biuranet.pl zajmuje pierwsze miejsce wśród portali internetowych promujących wynajem nieruchomości biurowych w Polsce. Biuranet.pl to najbardziej kompletny, najbardziej wydajny i najszybszy sposób na znalezienie biura do wynajęcia w Polsce.
Zobacz inne wiadomości z tej firmy
Przeczytaj również
news photo
21.01.2016
Biuranet, nr 1 wśród polskich stron z ogłoszeniami o biurach do wynajęcia, z dumą prezentuje swą nową stronę internetową Biuradowynajecia.com. Jest to nowa strona z geolokalizowanymi ogłoszeniami, która oferuje firmom jeszcze prostszą, bardziej intuicyjną i szybszą nawigację. więcej »
Szukasz biura do wynajęcia ?

    Aby uzyskać informacje na temat cen, dostępności oraz możliwości obejrzenia:

    Zadzwoń pod numer:
    22 219 62 25

    Napisz do nas:
    kontakt@biuranet.pl


Biuranet poleca:
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
www.biuradowynajecia.com
Biura Silesia Star
Biura do wynajęcia Silesia Star
(w centrum Katowic)
www.silesiastar.pl
Biura do wynajęcia Warszawa
Nowoczesne biura do wynajęcia w
Warszawie. Od 7m2 do 200m2.
www.ibiuradowynajecia.pl
Biura serwisowane
Znajdź idealne biuro serwisowane
do wynajęcia (bez prowizji)
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj