Skontaktuj się z nami: 22 219 62 25 | Email
» Biura bez prowizji. Skontaktuj się z nami:
694 135 827
22 219 62 25
kontakt@biuranet.pl

Zastrzeżenia prawne:

BIURANET.pl,
Ul. Domaniewska 39 A,
02-672 Warszawa

KRS 0000245692
NIP 525-23-50-883
wysokość kapitału zakład. 50.000 pln
 
Strona Główna > Nowe Inwestycje Biurowe > Rusza budowa wieżowca Mennica Legacy... : Golub GetHouse
 
Rusza budowa wieżowca Mennica Legacy Tower
25.10.2016, Golub GetHouse
26 października br. nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower na warszawskiej Woli. Realizacja wspólnej inwestycji Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A. powinna zająć około 33 miesięcy. Za jej wykonanie odpowiada firma Warbud S.A.
news photo
Zgodnie z podpisaną umową dotyczącą generalnego wykonawstwa, Warbud S.A. wykona pełen zakres prac budowlanych związanych z realizacją Mennica Legacy Tower – od robót podziemnych, przez konstrukcję obu budynków, prace instalacyjne, montaż elewacji, po prace wykończeniowe. Całość kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca.

– Cieszymy się, że zespół doświadczonych profesjonalistów firmy Warbud, znany nam już dzięki wspólnej realizacji biurowca Prime Corporate Center, będzie naszym wiodącym partnerem także podczas budowy kompleksu Mennica Legacy Tower. Jestem spokojny o realizację tego kluczowego z naszej perspektywy projektu, którego wizja już niebawem przekształci się w efektowny i niewątpliwie najnowocześniejszy wieżowiec w ścisłym centrum Warszawy, który chcielibyśmy aby stał się nową ikoną naszego miasta – powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Przewidywany termin oddania do użytku niższego, 10-piętrowego zachodniego budynku Mennica Legacy Tower to IV kwartał 2018 roku, natomiast 33-piętrowej wieży – III kwartał 2019 roku.

– Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzył nas inwestor. Jest to kolejny już projekt, który zrealizujemy wspólnie z Golub GetHouse. Jestem przekonany, że współpraca będzie równie sprawna i merytoryczna jak dotychczas. Ten najwyższej klasy biurowiec w ścisłym centrum Warszawy jest ważnym obiektem w naszym porfolio, wymagającym od nas inżynierskiej precyzji, dyscypliny i doświadczenia w wykonawstwie  – podkreślił Wojciech Gerber, członek zarządu Warbud SA.

Mennica Legacy Tower zaoferuje łącznie 65 630 m² powierzchni najmu. W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m², a w budynku zachodnim kolejne 14 880 m². Dzięki dużej powierzchni typowego piętra – 2 000 m2 brutto – oraz wyjątkowej elastyczności biur, Mennica Legacy Tower spełni najwyższe standardy ergonomii użytkowania. W kompleksie biurowym zastosowane zostaną zaawansowane technologicznie systemy, włączając kontrolę dostępu zintegrowaną z systemem zarządzania wind, sterowanie oświetleniem i klimatyzacją z poziomu telefonu komórkowego, czy concierge, które usprawnią korzystanie z biur najemcom oraz przełożą się na realne obniżenie kosztów zużycia energii. Ponadto, ofertę funkcjonalną dopełnią zielone tarasy na dachach oraz restauracja i kawiarnia mieszczące się na parterach. Oba budynki zaoferują też 4 500 m² powierzchni handlowo-usługowej.

Biura do wynajęcia Mennica Legacy Tower

Na podziemnym czterokondygnacyjnym parkingu znajdą się m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz 300 miejsc dla rowerów wraz z infrastrukturą dla rowerzystów, w tym niezależnym, bezpiecznym wjazdem, windami, szatnią wraz z prysznicami oraz stacją naprawy.

Projekt Mennica Legacy Tower powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera, na tak wymagających projekcie wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Zaprojektowane subtelne zaokrąglenia, podział fasady oraz całkowicie przeszklone główne lobby o wysokości 13 metrów (trzy kondygnacje) nadadzą bryle lekkości i dynamiki, zacierając jednocześnie granicę pomiędzy jego wnętrzem a otoczeniem. Powstały pomiędzy budynkami kompleksu pasaż miejski docelowo utworzy nowy szlak komunikacyjny dla pieszych pomiędzy ulicami Prostą i Grzybowską. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoliło na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w postaci ogólnodostępnego placu miejskiego z elementami małej architektury i zieleni.

Na początku października br. projekt Mennica Legacy Tower zwyciężył w kategorii na najlepszy ekologiczny projekt 2016 roku w konkursie Green Building Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.
Golub GetHouse

Golub GetHouse (GGH) to doświadczona firma deweloperska i inwestycyjna, która od ponad 50 lat świadczy pełen zakres usług na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce Golub GetHouse działa od ponad 25 lat, dysponując rozległą wiedzą w dziedzinie realizacji projektów deweloperskich, budownictwa,...
Zobacz inne wiadomości z tej firmy
Przeczytaj również
news photo
05.12.2017
Zgodnie z harmonogramem prac, 27 listopada br., zakończyła się budowa więcej »
Szukasz biura do wynajęcia ?

    Aby uzyskać informacje na temat cen, dostępności oraz możliwości obejrzenia:

    Zadzwoń pod numer:
    22 219 62 25

    Napisz do nas:
    kontakt@biuranet.pl


Biuranet poleca:
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
www.biuradowynajecia.com
Biura Silesia Star
Biura do wynajęcia Silesia Star
(w centrum Katowic)
www.silesiastar.pl
Biura do wynajęcia Warszawa
Nowoczesne biura do wynajęcia w
Warszawie. Od 7m2 do 200m2.
www.ibiuradowynajecia.pl
Biura serwisowane
Znajdź idealne biuro serwisowane
do wynajęcia (bez prowizji)
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj