KONTAKT : info@biuranet.pl     
           

Internet zapewnia dużą przewagę marketingową dla tych agentów nieruchomości, którzy są gotowi skorzystać z tej technologii - i jest to łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy wdrożyć następujące siedem kroków dla zwiększenia wydajności i bardziej skutecznego marketingu.

Krok 1: Jak najlepiej wykorzystaj swoją obecność w Internecie

Zrozum, w jaki sposób i gdzie Twoje ogłoszenia i usługi są obecnie reklamowane w Internecie, a następnie zdecyduj, co możesz zrobić, aby poprawić swoją aktualną pozycję.

Na przykład, czy Twoja obecna ekspozycja jest maksymalna? Czy Twoja powierzchnia biurowa, którą chcesz wynająć jest reklamowana na stronie internetowej dotyczącej nieruchomości komercyjnych (np. Biuranet.pl)?

Większość nieruchomości do wynajęcia w Polsce jest reklamowana na Biuranet.pl. Pierwszym powodem, dla którego najemcy korzystają z internetowych stron dotyczących nieruchomości, takich jak Biuranet.pl, jest możliwość obejrzenia zdjęć nieruchomości. Biuranet.pl pozwala na umieszczeni sześciu zdjęć dla każdej nieruchomości. Przeprowadzając jednak kilka losowych wyszukiwań na tej stronie łatwo zauważyć, że bardzo niewielu specjalistów rynku nieruchomości korzysta z tej możliwości.

Filmy wideo dodają nowy, ekscytujący wymiar do stron internetowych, ponieważ konsumenci mają pozorne wrażenie, że są w stanie rozejrzeć się po nieruchomości, co jest prawie tak dobre, jakby tam na prawdę byli. Filmy wideo są coraz bardziej popularne.

Krok 2: Miej własną domenę

Posiadanie własnej domeny daje możliwość utrzymania zarówno stałego adresu e-mail, jak i stałego adresu strony internetowej. Pieniądze, które wydajesz na budowanie tej nazwy i domeny kumulują się przez lata, w miarę jak Twoja marka staje się również marką internetową. Twoim zadaniem jest rozpowszechnianie informacji o Twojej marce.

Krok 3: Stwórz specjalną stronę internetową dla budynku biurowego (lub powierzchni biurowej do wynajęcia)

W dzisiejszych czasach najemcy zawsze poszukają informacji, a Ty możesz im w tym pomóc nie tylko zapewniając informacje na temat powierzchni biurowej, ale również informacje, które mogą regularnie wykorzystywać. Najważniejszą radą w odniesieniu do strony internetowej dla agentów nieruchomości jest stworzenie witryny, która będzie odwiedzana i na której będzie można znaleźć najważniejsze informacje.

Wykorzystaj swoją stronę internetową w jak największym stopniu
Stworzenie witryny internetowej zawierającej atrakcyjną treść nie jest wystarczające. Zastanów się, jak zaprojektować swoją stronę tak, aby najemcy mogli ją znaleźć, aby ich do niej przyciągnąć i aby ją zapamiętali.

Zastosuj te same tradycyjne strategie marketingowe do kontynuowania brandingu w Internecie. Stwórz domenę, której adres zawiera tę markę i który możesz wykorzystać we wszystkich istniejących reklamach. Zastanów się, które miejsca w Internecie są najlepsze do umieszczenia linków do Twojej strony, aby była ona oglądania przez odbiorców docelowych. Po wybraniu stron, wykorzystaj w pełni funkcje, które są na nich dostępne, w tym zamieszczanie zdjęć.

Pomóż swoim klientom zrozumieć, co Internet może dla nich zrobić i bądź na bieżąco w zakresie tego, co Internet może zrobić dla Ciebie. Internet oferuje nieograniczone możliwości dla nieruchomości biurowych, ale tylko nieliczni branżowcy wiedzą, jak go używać, aby go w pełni wykorzystać.

Krok 4: Zintegruj swoje bieżące działania marketingowe z działaniami internetowymi

Stworzenie efektywnej internetowej strategii marketingowej wymaga integracji tradycyjnych, sprawdzonych i skutecznych strategii marketingowych z możliwościami marketingowymi dostępnymi w Internecie.

Podczas gdy wyszukiwarki mogą pomóc w skierowaniu potencjalnych najemców na Twoją stronę internetową, Twoje własne działania mogą przynieść najszybsze i najbardziej bezpośrednie rezultaty.

Wystarczy spojrzeć na wszystkie firmy w Internecie, które wydają ogromne pieniądze na reklamę i branding swoich adresów URL (adres strony internetowej). Musisz skupić się na brandingu własnego URL poprzez kierowanie wszystkich osób, z którymi się komunikujesz na Twoją stronę. Twój adres URL powinien znajdować się na wszystkich Twoich tradycyjnych dokumentach marketingowych, nawet w zapisach pobocznych. Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail na wszystkich materiałach marketingowych.

Krok 5: Zwiększ ruch na swojej stronie internetowej i liczbę potencjalnych najemców

W dzisiejszych czasach agenci i właściciele zaczynają zadawać pytanie: „Jak będziesz reklamować moją przestrzeń biurową w Internecie?”

Nie można po prostu zbudować strony internetowej i oczekiwać, że potencjalni najemcy będą sami do nas przychodzić. Oto jak przyciągnąć ich na Twoją stronę internetową i jak ich tam zatrzymać.

1. Zrozum jak działa pozycjonowanie stron (Search Engine Optimization - SEO)

Kluczem do udanej kampanii cyfrowej jest często pozycjonowanie stron, powszechnie określane jako SEO. Krótko mówiąc, SEO to korzystne pozycjonowanie w wyszukiwarkach - czyli ułatwianie odbiorcom odnalezienia Ciebie w Internecie. Jeśli jest właściwie wdrożone, prowadzi do imponującego natężenia ruchu na stronach.

2. Określ swoje słowa kluczowe

Udana kampania SEO opiera się na utrzymaniu dynamicznej strony internetowej, z bogatym zbiorem słów kluczowych i opisami strategicznymi mającymi na celu dopasowanie zapytań wprowadzanych przez odbiorców do wyszukiwarki.
Ważne jest, aby zrozumieć, jakie są odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej działalności oraz konkurencję dla tych słów kluczowych w całym Internecie. Wprowadzenie tych słów kluczowych do treści strony internetowej wspomaga łatwiejsze wyszukiwanie witryny.

3. Utrzymuj dynamiczną treść na stronie internetowej

Strona powinna składać się z dynamicznej i zmieniającej się treści. Dynamiczne strony internetowe prawie zawsze osiągają lepsze wyniki w rankingach wyszukiwarek niż strony statyczne. Aby to zrobić, należy dodać stronę prasową lub stronę informacyjną i upewnić się, że treść zawiera Twoje słowa kluczowe.

4. Zaangażuj swojego programistę

Rzeczy, których nie możesz zobaczyć na stronie internetowej mogą być równie ważne jak treści, które jesteś w stanie zobaczyć. Ponieważ większość z nas nie jest programistami, przekaż swojemu web developerowi, na jakich słowach kluczowych chcesz się skupić. Może on pomóc włączyć je do atrybutów strukturalnych witryny, takich jak tytuły stron i adresy internetowe, zwiększając Twoją przewagę konkurencyjną. Niewielu programistów to również specjaliści w zakresie SEO, więc uzbrój się w informacje i szczegółowe wytyczne.

6. Zaprojektuj swoją stronę internetową dla telefonów komórkowych

Strona internetowa powinna być zaprojektowana tak, aby się dostosowywała. Tego typu strona będzie poprawnie aklimatyzować się na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Pozwala to odbiorcy na łatwe przeglądanie i interakcję z witryną na urządzeniu mobilnym.

7. Włącz funkcję inteligentnego tekstu i obrazów do projektu strony

Podczas tworzenia nowej lub rozważania odświeżenia istniejącej strony internetowej należy pamiętać, jak ważne jest wkomponowanie w nią tekstu kluczowego, zwłaszcza na stronie głównej. Tekst jest najważniejszy w przypadku procesu poprawianiu pozycji strony w wyszukiwarkach. Projekty stron flash są w tym momencie prawie przestarzałe, lecz mocne obrazy są niezbędne. Jednak wystrzegaj się krzykliwych stron wprowadzających.

8. Rozważ reklamę typu pay-for-click (płatność za kliknięcie)

Płatne usługi, takie jak Google AdWords, to kolejny sposób na zwiększenie ruchu na stronie. Podczas gdy płacisz tylko za kliknięcia na swojej stronie, zaleca się tutaj ostrożne podejście. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty, który zajmie się tym aspektem kampanii cyfrowej, ponieważ formuła bidowania jest skomplikowana.

9: Wykorzystaj film wideo na swojej stronie

Ponieważ coraz więcej osób poszukuje internetowych doświadczeń multimedialnych, wideo pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania. Rozważ hosting filmu na swojej stronie, niezależnie czy jest on typu wprowadzającego, czy instruktażowego. Film wideo można dodać do platform zewnętrznych, takich jak YouTube, celem maksymalizacji ekspozycji. Dzięki stałemu nadzorowi i pewnym ulepszeniom, Twoja cyfrowa kampania marketingowa może prowadzić do zwiększenia ruchu na stronie i może pomóc zdobyć nowych, potencjalnych klientów.