KONTAKT : info@biuranet.pl     
           

Rozpoczynanie poszukiwania powierzchni biurowej: Jak znaleźć biura do wynajęcia dla Państwa firmy?

Znalezienie biur do wynajęcia w celu uruchomienia działalności gospodarczej lub po prostu przeniesienia się może na początku wydawać się skomplikowane. Jednakże nie należy zapominać, że mają Państwo do dyspozycji wiele środków, które mogą ułatwić poszukiwanie biur i magazynów.

Internet, agencje, gazety…: jakie są główne istniejące kanały poszukiwań? Jakie są ich zalety?

 

Znalezienie lokali do wynajęcia na stronach z ogłoszeniami

Istnieją strony internetowe, które zamieszczają ogłoszenia dotyczące wynajęcia biur. Mogą to być strony agencji nieruchomości; firm specjalizujących się w doradztwie w zakresie nieruchomości komercyjnych; strony wyspecjalizowane w wynajmie biur; witryny należące do dzienników prasowych.
 
Te strony z ogłoszeniami to dobre rozwiązanie na początek, gdy poszukujesz biur do wynajęcia lub lokali handlowych. Rzeczywiście, większość z nich posiada bardzo duże bazy danych i na ogół umożliwia wyszukiwanie na terenie całego kraju. Pierwszą stroną z ogłoszeniami na temat biur do wynajęcia w Polsce jest
Biuranet.pl.

Istnieje również możliwość zawężenia kryteriów wyszukiwania w zależności od potrzeb: wybór obszaru, miasta, dostępnych usług - wszystkie te parametry również znajdują się na stronach ogłoszeniowych. Do tego dochodzą często zdjęcia, plany i/lub opisy nieruchomości do wynajęcia lub na sprzedaż.

W zależności od ilości szczegółów i podanych informacji, w dość konkretny sposób można sobie wyobrazić biura do wynajęcia.

Zgłoszenie się do profesjonalisty ze zleceniem wyszukania nieruchomości

Można skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się nieruchomościami, która wyszuka biura do wynajęcia, pomieszczenia handlowe lub magazyny.

Przedsiębiorstwa mogą zgłosić się na przykład do agencji lub firmy specjalizującej się w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest to skuteczny sposób na znalezienie powierzchni biurowej do wynajęcia lub na sprzedaż, gdyż agencje i firmy oferują spersonalizowane usługi dostosowane do Państwa potrzeb.

Rzeczywiście, mają one stale aktualizowane bazy danych ogłoszeń i w ten sposób są w stanie wykonać dla Państwa wstępne wyszukiwanie nieruchomości, które mogą Państwa zainteresować.

Co więcej, wraz z poszukiwaniem nieruchomości do wynajęcia lub na sprzedaż, te agencje i firmy specjalizujące się w rynku nieruchomości komercyjnych mogą zaoferować swoją wiedzę i doradztwo odnośnie rynku nieruchomości komercyjnych, aspektów prawnych, ale również podatkowych.

W ramach sprzedaży, mogą również udzielać pomocy w fazie negocjacji.

Uwaga: większość biur i firm specjalizujących się w doradztwie w zakresie nieruchomości komercyjnych ma stronę internetową i zamieszcza swoje ogłoszenia na Biuranet.pl.

Dzienniki, prasa

Biorąc pod uwagę duży rozwój serwisów ogłoszeniowych, czasami zapominamy, że dzienniki papierowe mogą być również użyteczne przy poszukiwaniu lokali.

Jednak jest to jeden z najbardziej klasycznych i najstarszych kanałów, a przez to mniej skutecznych. Ogromną różnicą jest to, że ogłoszenia zamieszczane w gazetach są często mniej rozbudowane niż te, które można znaleźć na stronach ogłoszeniowych. Kanały do ​​umożliwiające znalezienie lokali do wynajęcia są zatem wielorakie. Poszukiwania biur lub lokali do wynajęcia można podjąć samodzielnie, ale raczej zalecane jest skorzystanie z pomocy specjalisty.


Kalkulator powierzchni biurowej

Przewodnik "Jak znaleźć powierzchnię biurową ?