KONTAKT : info@biuranet.pl     
           

Marketing internetowy: niezbędny, tylko jak osiągnąć sukces?

Internet - niezastąpione medium ! Internet jest rewolucyjnym narzędziem, które zmieniło rozdanie dla specjalistów rynku nieruchomości komercyjnych.
 

Internet jest rewolucyjnym narzędziem, które zmieniło rozdanie dla specjalistów rynku nieruchomości komercyjnych.
W dzisiejszych czasach Internet stał się koniecznością przy sprzedaży nieruchomości. Ponad 80% biur do wynajęcia wyszukiwanych jest za pośrednictwem Internetu. Trzeba przyznać, że Internet i nieruchomości to udane małżeństwo. Dla klienta, możliwość bezpłatnego dostępu w dowolnym czasie do wszystkich ogłoszeń dzięki zaawansowanym wyszukiwarkom jest niewątpliwie niezbędnym narzędziem przy realizacji projektu wynajmu biura.

Rzeczywisty wpływ na specjalistów rynku nieruchomości komercyjnych.
Kluczową kwestią jest to, że współczesny internauta jest o wiele lepiej poinformowany niż kiedykolwiek wcześniej. Zna podstawowe cechy nieruchomości do wynajęcia, ponieważ widział plan, zdjęcia itd. Zna ceny, gdyż wszystko jest dostępne w sieci. Wpływa to znacznie na zmianę kontaktów z negocjatorem. Ponadto im bardziej rozbudowane ogłoszenie, tym więcej „wirtualnych” wizyt zamiast „rzeczywistych”, przy czym wizyty stają się bardziej profesjonalne.

Agenci nieruchomości nie wykorzystują w pełni potencjału Internetu
Internet jest rewolucyjnym narzędziem. To on udostępnia ​​wiele przydatnych funkcji podczas poszukiwania biura. Na co dzień widzimy wiele innowacji, które na ogół są skierowane do internauty: wirtualne wycieczki, geolokalizacja, mailing itp. Niemniej jednak specjaliści na rynku nieruchomości komercyjnych nie wykorzystują w pełni potencjału Internetu. W ogłoszeniach zamieszczanych w Internecie widzimy zdjęcie lub dwa, rzadziej jakiś plan, bądź ciekawy film. Geolokalizacja potyka się na strachu niektórych agencji przed podawaniem adresu nieruchomości.

Porady dotyczące lepszej widoczności
Sukces komercjalizacji nowego biurowca zależy częściowo od dobrej komunikacji w Internecie, tzn. od strony internetowej poświęconej projektowi, jak również od dobrej widoczności w Google oraz na specjalistycznych stronach internetowych prezentujących nieruchomości komercyjne.

Odnośnie biur zajmujących się doradztwem w zakresie transakcji, ich widoczność w Internecie zależy z jednej strony od ogłoszeń na specjalistycznych portalach, a z drugiej na oficjalnej stronie internetowej Agencji. Każdy ma swoją rolę. Ogłoszenia na specjalistycznych portalach generują liczne kontakty, a zadaniem strony internetowej jest dostarczanie informacji na temat agencji tak, aby stać się wiarygodnym w oczach klientów – kupujących i sprzedających. Jeśli chcesz, aby użytkownik kliknął w ogłoszenie, obowiązuje jedna reguła. Ogłoszenia muszą być bogate w treści: zdjęcia i plan, przy czym dobra jakość zdjęć powinna podkreślać walory nieruchomości, a plan musi być czytelny w Internecie. Przy wyborze nośników stosuje się prawo Andersona, zwane długim ogonem, wg którego dotarcie do wszystkich internautów wymaga publikacji ogłoszeń na wielu portalach. Analitycy wskazują, że aby znaleźć się w 90% wyników wyszukiwań, należy zamieszczać ogłoszenia w kilku głównych miejscach.


Dobra strona www
Należy zgłosić się do wyspecjalizowanych agencji tworzących strony www, które opanowały te techniki i mają referencje jakości. Najbardziej pragmatycznym podejściem jest szukanie stron, które ci się podobają i nawiązanie kontaktu z ich projektantami. Utworzenie strony internetowej wymaga konkretnego budżetu – źle zaprojektowana strona będzie niewłaściwie pozycjonowana w Internecie i będzie odstraszać potencjalnych klientów, którzy ją odwiedzą.

A dzisiaj, Internet?

Według Biuranet.pl wydaje się, że internauci będą jeszcze bardziej wymagający odnośnie przyszłej roli Internetu, domagając się większej przejrzystości, większej ilości informacji, więcej prostoty i ergonomii oraz więcej geolokalizacji. Wymóg ten powinien podnieść świadomość wielu specjalistów rynku nieruchomości, że ich przetrwanie zależy od „wojny Internetu”. Tak więc, w przyszłości – o ile już się tak nie dzieje – agenci nieruchomości będą korzystać z usług ekspertów w zakresie Internetu oraz wdrażać kompleksową politykę komunikacji w oparciu o Internet. Zarządzanie budżetem na reklamę będzie również wspierane przez agencje ds. komunikacji lub reklamy specjalizujące się w Internecie. Ważne jest to, aby się wybić, poprawić swoją widoczność, w szczególności poprzez SEO i oferować nowe usługi i narzędzia, które mogą przyciągnąć nowych klientów.


Zobacz > Statystyki i fakty dotyczące internetowej kampanii reklamowej

Reklama w Biuranet.pl
Biuranet.pl: od 2006 r. Biuranet.pl zajmuje pierwsze miejsce wśród portali internetowych promujących wynajem nieruchomości biurowych w Polsce. Klientów i referencje : ponad 300 klientów ! Biuranet.pl to najbardziej kompletny, najbardziej wydajny i najszybszy sposób na znalezienie biura do wynajęcia w Polsce. Portal dysponuje rozbudowaną i przyjazną wyszukiwarką - wystarczy jedno kliknięcie, aby znaleźć powierzchnie biurowe do wynajęcia w danym mieście. Obecnie grupa Biuranet.pl oferuje pełną gamę rozwiązań komunikacyjnych dla rozwoju handlu i marketingu swoich klientów - deweloperów biurowych, agentów nieruchomości komercyjnych i zarządców nieruchomości.


Dodaj ogłoszenie >

 

W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu:

Email :    kontakt@biuranet.pl