KONTAKT : info@biuranet.pl     
           

Korzystanie z usług pośrednika nieruchomości komercyjnych

Błędny wybór powierzchni biurowej stanowi zbyt wielkie ryzyko (zarówno operacyjne jak i finansowe), aby nie skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika. Zatrudnijmy agenta nieruchomości komercyjnych, który specjalizuje się w reprezentowaniu dzierżawców w naszym regionie.


Informacje dla pośredników

Na początku należy określić budżet na wyposażenie i przeniesienie biura. Musimy ustalić maksymalną kwotę miesięcznego lub rocznego czynszu, interesujące nas lokalizacje, powierzchnię potrzebną nam obecnie i w przyszłości.

Szacując rozmiar potrzebnej powierzchni, ważne jest abyśmy uwzględnili potencjał rozwoju firmy, zwłaszcza jeśli planujemy rekrutację nowych pracowników. Weźmy również pod uwagę sale konferencyjne, powierzchnie wspólne oraz przechowywanie artykułów biurowych. Ponadto należy zastanowić się, w jaki sposób powierzchnia biurowa ma odzwierciedlać wizerunek firmy i jakiej infrastruktury potrzebują pracownicy. Odpowiedzi na te zagadnienia powinny znaleźć się w krótkim i przejrzystym podsumowaniu.

Wybór pośrednika

Po sporządzeniu listy informacji dla pośrednika, skontaktujmy się z profesjonalnymi firmami zajmującymi się wynajmem nieruchomości komercyjnych, które działają w interesującym nas regionie. Spytajmy się o koszt najmu, dzwoniąc do wybranych pośredników, aby poznać średnie stawki wynajmu na danym obszarze. Pamiętajmy, że agenci nieruchomości komercyjnych są również przedstawicielami właścicieli budynków, więc lepiej jest współpracować z firmami, które reprezentują najemców, ponieważ ułatwia to dokonanie obiektywnego wyboru i negocjowanie najbardziej korzystnych miesięcznych opłat czynszowych oraz elastycznych warunków najmu.

Znajdź doradcy w zakresie nieruchomości komercyjnych


Znajdź powierzchnię biurową do wynajęcia.

 < Kalkulator powierzchni biurowej - Jak dużej powierzchni biurowej potrzebujesz?

   Jak znaleźć powierzchnię biurową ? przewodnik krok po kroku >