694 135 707 | info@biuranet.pl     
           

Aquarius we Wrocławiu w pełni wynajęty na dłużejWrocław, tuż za Krakowem, zajmuje drugie miejsce w rywalizacji o największe zasoby przestrzeni biurowej w polskich miastach regionalnych. Pod koniec 2018 roku kolejny wrocławski biurowiec - Aquarius Business House zapełnił się najemcami dzięki wsparciu firmy doradczej CBRE, która doradzała funduszowi Azora Europa przy rekomercjalizacji przestrzeni po firmie Tieto.

W całym 2018 roku w regionach powstało prawie dwa razy więcej powierzchni biurowej niż w stolicy. Najbardziej dynamicznie rozwijały się kolejno Kraków, Wrocław, Trójmiasto i Katowice. Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się przeszło 1 mln mkw. powierzchni biurowej, co stanowi ok. 21% udziału w regionalnym rynku biurowym. To tylko 4% mniej od udziałów lidera zestawienia, którym jest Kraków. W całym minionym roku we Wrocławiu przybyło ok. 147 tys. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wysoki popyt na wrocławskim rynku biurowym przełożył się na najwyższe stawki czynszów spośród wszystkich regionalnych miast.

- Wrocław jest z pewnością jednym z liderów rynku biurowego w Polsce. Mimo, że powstaje tam wiele nowych obiektów to popyt wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne, dobrze wyposażone i świetnie zlokalizowane obiekty, takie jak Aquarius Business House. Dzięki wspomnianym zaletom oraz wsparciu doradczym CBRE biurowiec szybko zapełnił się nowymi najemcami po przeprowadzeniu procesu rekomercjalizacji – powiedział Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, Szef Rynków Regionalnych CBRE.

Proces ponownej komercjalizacji wrocławskiego kompleksu biurowego Aquarius Business House rozpoczął się pod koniec 2017 roku. Rok później zakończył się sukcesem i został w pełni zakończony. Kolejnymi najemcami obiektu zostały firmy z branż IT (centra danych), biura serwisowane, a także pośrednictwo pracy. Jako nową lokalizację dla swoich biur wybrały Aquarius m. in. OVH, City Space, Otto. Pozostali najemcy budynku przedłużyli swoje umowy najmu.

Biura do wynajęcia Wrocław

- Aquarius to jeden z najlepszych budynków w portfolio naszego funduszu w Polsce. Bardzo dobra lokalizacja w centrum biznesowym Wrocławia i wysoki standard techniczny przyciągają najemców, co pozwoliło szybko wynająć powierzchnię po zakończeniu najmu przez jednego z pierwszych użytkowników budynku. Współpraca z CBRE pozwoliła nam na osiągnięcie optymalnych warunków rynkowych przy najmie powierzchni w kompleksie – powiedziała Anna Szelc, przedstawiciel funduszu Azora Europa - właściciela Aquarius Business House.

Aquarius Business House to zlokalizowany w centralnej części Wrocławia kompleks biurowy złożony z budynków o łącznej powierzchni biurowej ok. 25 tys. mkw.

08 Luty 2019, 12:39