info@biuranet.pl     
           

Unidevelopment SA już w nowym biurze od TétrisW pracy spędzamy dużą część naszego aktywnego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby biuro dawało poczucie komfortu, ale też  było przytulne i pozytywnie nastrajało. W siedzibie firmy Unidevelopment zapraszający charakter wnętrzom nadaje wprowadzona tam naturalna, relaksująca zieleń. Tétris opracował koncepcję, zaprojektował i wykonał prace na pow. 2,2 tys. mkw.
Tétris jest autorem koncepcji wnętrza opartej na połączeniu elementów industrialnych z zielenią oraz wykonał prace w pełnym zakresie Design + Build.

Przede wszystkim zależało nam na stworzeniu przyjaznych warunków do pracy. Stąd w każdej części open space czy wydzielonych salkach widać dużo naturalnej zieleni. Przytulności wnętrzu dodają także żywe barwy wykładzin, przeplatające się z czystą bielą ścian i grafitowymi sufitami. Industrialnego charakteru dodają tu uwidocznione instalacje sufitowe tj. wentylacja, klimatyzacja, elektryka i automatyka, które zostały pomalowane na kolor grafitowy. W kilku miejsca zastosowaliśmy też na ścianach beton oraz metalowe lampy wiszące.

Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris

Dla lekkiego przełamania fabrycznej koncepcji sufitów, w częściach przeznaczonych do pracy, projektanci wprowadzili dekoracyjne panele akustyczne z wełny Ecophon, co dodatkowo poprawiło akustykę pomieszczeń. Dużą rolę w tworzeniu relaksującego klimatu odgrywa tu też gra światłem - nad stanowiskami pracy zastosowano barwę naturalną, natomiast nad zielenią ciepłą.

ch strefy pracy poszczególnych działów firmy. Barwne wykładziny prowadzą także użytkowników biura do kuchni, sal spotkań czy gabinetów. Większość powierzchni do pracy znajduje się na open space, dlatego projektanci Tétris zaproponowali także wydzielenie stref dla mniejszych zespołów. Kuchnie z drewnianą zabudową oraz grafitowymi ścianami uwypuklają ciepło naturalnej zieleni roślin i odróżniają od pozostałych części.

Główna sala konferencyjna, wyposażona jest w mobilne ściany pozwalające na uzyskanie 3 wariantów konfiguracji przestrzeni. Ponadto w tym pomieszczeniu znajduje się podświetlona kotara, co poza funkcją praktyczną, podnosi walory akustyczne i estetyczne. Kolorystyka sali to połączenie grafitowego sufitu, bieli ścian, szarości wykładzin z ożywiającymi elementami turkusu. Wszystkie salki wyposażone są w system rezerwacji oraz wideokonferencji, a także systemy AV.

Krzysztof Jastrzębski, project manager w Tétris

Nowe biuro Unidevelopment SA zyskało swój charakter dzięki połączeniu wielu materiałów jak: beton, szkło, drewno.

Zastosowanie na jednej powierzchni wielu rodzajów materiałów wymaga precyzji i dobrej organizacji całego procesu pracy nad projektem. Ale przynosi też ciekawe, dobre efekty.

Krzysztof Jastrzębski, project manager w Tétris

Nad projektem i jego wykonaniem czuwał po stronie Tétris zespół 8 osób. Prace wykończeniowe zajęły 6 miesięcy. W nowym biurze, poza Unidevelopment SA, część powierzchni zajmuje także przedstawicielstwo Unibep SA, spółki budowlanej należącej do tej samej grupy.

13 Sierpień 2019, 11:36